SUMANI TĖVYSTĖ: Mindfulness praktikos, kurios išmokys vaikus koncentruoti dėmesį

Ankstyvojo ugdymo mokykla Eureka organizuoja praktinių seminarų ciklą “Sumani Tėvystė”, kuris skirtas mažamečius auginantiems tėvams.

Būsimo seminaro tema: Mindfulness praktikos, kurios išmokys vaikus koncentruoti dėmesį.

Ankstyvajame amžiuje dar labai sunku susikaupti, sutelkti dėmesį į objektą ar reiškinį ilgesniam laikui, tad kaip mes, tėveliai, galime prisidėti prie šio įgūdžio lavinimo? Antrus metus diegiant Mindfulness metodiką mokykloje, pastebima būtent Mindfulness praktikos reikšminga nauda mažiesiems.

Mindfulness (arba kitaip dėmesingas įsisąmoninimas) – tai neutralus tęstinis esamojo laiko momento įsisąmoninimas, padedantis atpažinti savo mintis, jausmus ir elgesį tuo pat metu kai jis atsiranda, nepereinant į įprastas reakcijas. Dėmesingo įsisąmoninimo įgūdžiai gali padėti valdyti stresą ir nerimą, mažinti įtampą, didinti psichologinį atsparumą ir darbingumą, mažinti depresijos ir profesinio perdegimo riziką, gerinti gyvenimo kokybę ir padėti atstatyti vidinę ramybę. Vaikas nuo pat mažų dienų gali būti išmokomas, kad sudėtingos mintys ir jausmai yra praeinantys ir nebūtinai atspindi tikrovę.

„Moksliniai tyrimai pateikia vis daugiau empirinių įrodymų apie Mindfulness psichologinio ir neurologinio veikimo mechanizmo teigiamą poveikį žmogaus sveikatai. Dėmesingo įsisąmoninimo  įgūdžiai, kurie gali būti ugdomi nuo pat mažų dienų, gali būti naudojami susidūrus su sunkumais ir gali padėti įveikti gyvenime neišvengiamai kylančius iššūkius bei sumažinti psichologinių sunkumų atsiradimo tikimybę“, – pasakoja ankstyvojo ugdymo mokyklos “Eureka” mokytoja, sveikatos psichologijos magistrantūros studentė Dovilė Šiškevičiūtė ir kviečia į praktinį seminarą, kuriame plačiau papaskos apie Mindfulness naudą bei pristatys praktinių užsiėmimų su vaikais patarimus.

Seminaras apims šias dalis:
➣ Kas yra dėmesys ir kodėl jis yra svarbus?
➣ Dėmesingas įsisąmoninimas (angl. – Mindfulness)  – kas tai?
➣ Kuo dėmesingo įsisąmoninimo praktikavimas gali būti naudingas kasdieniam vaiko gyvenimui?
➣ Praktinis Mindfulness užsiėmimas;
➣ Ką kartu su vaiku galime daryti kiekvieną dieną, kad puoselėtume dėmesingo įsisąmoninimo įprotį?
➣ Klausimai / atsakymai.

Praktinė informacija:
➣ Būtina registracija: https://forms.gle/egmzpSAxmzfcCAuZ8
➣ Data: sausio 27 d. (ketvirtadienis)
➣ Laikas: 18:30 – 19:30 val.
➣ Vieta: Seminaras vyks nuotoliniu būdu ZOOM platformoje, registruotiems nariams atsiųsime prisijungimo nuorodą.
➣ Seminaro kaina šeimai – 15 Eur (Eurekos bendruomenės nariams seminaro mokestis nėra taikomas). Mokestį būtina pervesti iki seminaro dienos į UAB mokykla “Eureka” sąskaitą LT344010051005426837

Kontaktai pasiteirauti: +370 657 88815 / vilnius@eurekamokykla.lt