Kas mes?

Esame švietimo entuziastai, kurie 2018 metais įkūrė pirmą Lietuvoje ankstyvojo ugdymo mokyklą. Augame kartu su Eurekos vaikais ir 2023 metais atidarome pradinę mokyklą.

Kodėl mes tai darome?

Mes manome, jog pasaulio tvaraus vystymosi pagrindas yra mokymo(si) evoliucija. Mes tikime, jog teigdama šiuolaikiška ugdymą ir nuolatos tobulėdama mokykla Eureka prisideda prie šios evoliucijos.

Kas mes?

Kodėl mes tai darome?

Eurekos išskirtinumai

Atradimais grįstas ugdymas. Jis unikalus tuo, kad sistemingai sudaromos sąlygos vaikui kiekvieną dieną mokykloje pažinti kažką naujo: daiktą, reiškinį, gamtos objektą, emociją, šalį ar pan. Taip sukuriamas nuolatinis ir intriguojantis pasaulio tyrinėjimo procesą, kuris brandina mažamečio smalsumą, norą mokytis ir pažinti.

Harmoningo ugdymo koncepcija. Tai holistinė šiuolaikinio vaiko Asmenybės kūrimo sistema, kuri įgyvendinama derinant keturias ugdomąsias dimensijas: sumanumą, socialinį sąmoningumą, komunikavimą ir fizinę raidą.

Dvikalbis ugdymas. Vaikai antros kalbos Eurekoje mokosi kasdien tokiu būdu, kokiu išmoko savo gimtąją kalbą – tai yra natūraliai, nesąmoningai ją perimdami iš kalbinės aplinkos, komunikacinių situacijų. Mokytojai kasdien bent 20 proc. turinio pristato anglų kalba.

Šiuolaikiška aplinka. Eurekos erdvės pritaikytos mažo atradėjo poreikiams ir ugdymo(si) veiklai. Vaikai turi ne tik modernias ugdymo klases, aktyvias veiklos erdves, bet ir uždarus, mažamečiams pritaikytus kiemus.

Eurekos misija

Mes siekiame, kad kiekvienas Eurekos vaikas pažindamas save ir jį supantį pasaulį, kurtų savo Asmenybę.

„Logika tave gali nuvesti iš taško A į tašką B. O vaizduotė nuneš visur.“

Tėvelių atsiliepimai

Džiaugiamės atradę Eureką. Nuo nuoširdžių ir atsidavusių mokytojų, iki profesionaliai organizuojamo ugdymo proceso ir pozityvios bendros atmosferos - viskas viršija mūsų lūkesčius.

Tėtis Audrius
Tėvelių atsiliepimai

Labai vertinu dvikalbį ugdymą, globaliame pasaulyje kalbėti anglų kalba taip, kaip kalbame savo gimtąja yra ypatingai svarbu.

Mama Milda
Tėvelių atsiliepimai

Eurekoje man labiausiai patinka tai, kad vaikai mokosi per patirtį ir kasdien atranda kažką naujo, be to dažnai keliauja ir už mokyklos ribų.

Mama Sandra
Požiūris į vaiką ir jo ugdymą
  • Tikime mokslu pagrįstu faktu – pirmieji šešeri vaiko gyvenimo metai – tai atradimų kelionės pradžia. Būtent šiuo amžiaus etapu formuojasi jaunosios Asmenybės savybės ir gebėjimai. Tikslingas ir jautrus ugdymas pirmaisiais vaiko gyvenimo metais turi didžiulės įtakos tolesnio jo gyvenimo sėkmei.
  • Kokie užaugę bus pradinukai? Mokslininkai prognozuoja, jog net 70% profesijų, kurios yra populiarios šiuo metu, praras savo svarbą arba visai išnyks. Ateityje atsiras naujos specialybės, kurias šiuo metu net sunku įsivaizduoti. Naujos profesijos labiausiai pareikalaus socialinių ir emocinių arba vadinamųjų „minkštųjų įgūdžių”: tai bendravimo, empatijos, derybų, gebėjimo nuolat mokytis, organizacinių, vadovavimo ir prisitaikymo prie aplinkos įgūdžių.
  • Esame įsitikinę – nėra dviejų tokių pačių vaikų. Visi vaikai yra skirtingi, išsiskiriantys savo unikalumu ir savitumu. Mes su pagarba žvelgiame į kiekvieną vaiką, nes suprantame, jog nuo pat gimimo jis jau yra Žmogus, kuris aistringai trokšta pažinti, tobulėti, džiaugtis, mylėti ir būti laimingas.
Mokyklos bendruomenės santykių kūrimo(si) principai

Eurekos bendruomenė – mokytojai, vaikai ir jų tėveliai. Suprantame ir pripažįstame kiekvienos šeimos unikalumą ir siekiame nuo pirmųjų susitikimų geriau pažinti šeimas. Namai ir ugdymo įstaiga – du svarbiausi mažųjų atradėjų poliai ir mes tikime, kad jie kasdien gali sąveikauti. Kad šis bendradarbiavmas būtų sklandus, nuolatos konsultuojame, organizuojame mokymus ir seminarus sumanios tėvystės temomis.

Bendradarbiaujame su tėveliais įtraukdami juos į ugdymo procesą. Kviečiame pristatyti savo profesiją, gebėjimus ar įsitraukti į kontekstinę pamoką klasėje. Vaikučiams, kurie negali lankyti mokyklos nuo 2020 m. pasiūlėme nuotolinio ugdymo galimybę – „Eureka namuose“. Organizuojame mokyklos bendruomenės tradicinius renginius, kviečiame šeimas kartu prisidėti prie įvairiausių visuomeninių iniciatyvų. Eureka atvėrė duris ir tiems, kurie trokšta pažinti pasaulį savaitgaliais: šeštadieniais organizuojamas „Išradėjų klubas“. Be to, penktadienio vakarais vaikams organizuojame ugdomuosius vakarėlius.

Smalsumą skatinanti ir saugumą užtikrinanti aplinka

Architektų suprojektuotos ir įrengtos erdvės – pritaikytos mažo atradėjo poreikiams ir ugdymo(si) veiklai. Vaikai turi ne tik modernias ugdymo klases, aktyvias veiklos erdves, bet ir uždarus, mažo vaiko poreikiams pritaikytus kiemus. O lauke Eurekos bendruomenė būti labai mėgsta! Be to, svarbus ugdymo prioritetas – tai mokykla be sienų. Dėl strategiškai patogių Eurekos lokacijų ugdymo turinys perteikiamas ir įdomių kontekstinių išvykų metu. Eurekos vaikai naudojasi šiuolaikiškais ir ergonomiškais įmonės VS Vereinigte Spezialmöbelfabriken GmbH & Co gaminamais baldais. Tai įmonė Vokietijoje, kurianti pažangiausius mokyklos baldų sprendimus, kuriuos diegia šiuolaikiškose mokyklos visame pasaulyje.