fbpx

Eureka Valakampiuose kuria unikalią pradinę mokyklą

Registracija į pradinės mokyklos atvirų durų dieną (sausio 10 d.)REGISTRACIJA

Iki šiol tik ankstyvojo ugdymo paslaugas teikusi mokykla „Eureka“ 2023 metų vasarą Valakampiuose atidarys pradinę mokyklą. Mokyklos kūrėjai išsikėlė tikslą tapti tvaraus mąstymo ugdymo (angl. Sustainable thinking education) pavyzdžiu Lietuvoje. „Eureka“ išsiskirs tuo, kad nuo mažens vaikai mokės skaičiuoti anglies dioksido pėdsaką (angl. Carbon footprint), klasės turės šiltnamius, o ugdymo procesą praturtins aplinkosauginė projektinė veikla.

„Ši mokykla skirta tiems, kurie nori, jog jų vaikai augtų ir kurtų savo asmenybę atokiau nuo didmiesčio šurmulio, triukšmo ir nuolatinio skubėjimo. Mokykla turės beveik hektaro dydžio žalią kiemą, kuris apsuptas upės ir miško. Tokia aplinka, unikalios edukacinės priemonės ir profesionalūs mokytojai ugdys vaikus, kurie ne tik drąsiai tyrinėja pasaulį, bet ir supranta žmogaus ir gamtos draugystės svarbą“, – teigia nuo 2018 metų veikiančios mokykla „Eureka“ vadovė Birutė Mačiulienė.

„Eurekos“ išskirtinumas yra atradimais grįstas ugdymas (angl. Discovery based education) ir dvikalbė aplinka, kurioje vaikai mokosi lietuvių ir anglų kalbomis. Mokytojai taikydami atradimais grįsto ugdymo metodiką sudaro sąlygas vaikui kiekvieną dieną mokykloje pažinti kažką naujo: reiškinį, šalį, gamtos objektą, emociją, profesiją ar pan. Taip sukuriamas nuolatinis ir intriguojantis pasaulio tyrinėjimo procesas, kuris brandina vaiko smalsumą, norą pažinti ir mokytis visą gyvenimą.

„Kiekvienas vaikas yra puikus kūrėjas, todėl mokyklos vienas iš uždavinių – atskleisti vaiko talentus. Didelį dėmesį skirsime ne tik akademiniams gebėjimams, bet ir kūrybiškumo lavinimui per integraciją su muzika, daile, šokiu ir dizainu bei įvairių medžiagų, priemonių ir technologijų panaudojimu. Mums svarbu, kad kiekvienas mokinys pajustų ir bendruomeniškumo naudą. Todėl planuodami ugdymo turinį galvojame kaip lavinti vaikų komandinio darbo įgūdžius, gebėjimą išklausyti, išgirsti šalia esantį ir padėti“, – teigia B. Mačiulienė.

Siekiant sukurti šiuolaikišką ir saugią pradinės mokyklos aplinką mokykla „Eureka“ kartu su partneriais įsigijo 1400 m2 patalpas adresu Vaidilutės gatvė 71, Vilnius. Šiuo adresu taip pat išliks ir šiuo metu jau veikiantis „Eurekos” ankstyvojo ugdymo padalinys. Atidarius pradinę mokyklą šioje Valakampių vietoje galės ištisus metus mokytis vaikai, kurių amžius nuo 1,5 iki 10 metų.

„Šį mėnesį pradedame remonto darbus ir 2023 metų birželį atidarysime „Eurekos“ pradinę mokyklą. Vilniečiams pasiūlysime ir vasaros mokyklos paslaugą. Vaikų lauks nuotykių kupina aplinkosaugos sąmoningumo programa, kurios metu ne tik tyrinėsime gamtą, kursime, eksperimentuosime bet ir stiprinsime sveikos gyvensenos pamatus“, – teigia B. Mačiulienė.

Norinčius susipažinti su „Eurekos“ pradine mokykla kviečiame į atvirų durų dieną sausio 10 d. (antradienį) 18 val. adresu Vaidilutės g. 71, Vilnius. Registracijos formą rasite paspaudę  čia – REGISTRACIJA