Ugdymas
Priešmokyklinis ugdymas yra nepaprastai svarbus vaiko vystymuisi. Šis etapas skatina vaikus atrasti, tyrinėti ir žaisti, tuo pat metu ugdant esminius socialinius, emocinius ir pažintinius įgūdžius. Vaikai ne tik mokosi bendrauti su bendraamžiais ir mokytojais, bet ir lavina kalbą, įsitraukia į kūrybines veiklas, kurios skatina jų smalsumą. Ši ankstyva patirtis tarsi atspirties taškas vaiko mokymosi kelionėje, suteikianti naujų žinių bei pasitikėjimo savimi.
Tai holistinė asmenybės ugdymo koncepcija, įgyvendinama ir integruojama derinant penkias ugdomąsias dimensijas
Sumanumo dimensija
- Pasaulio pažinimas
- Kritinis mąstymas ir problemų sprendimas
- Loginis mąstymas ir skaičiavimas
- Kūrybiškumas
Socialinio sąmoningumo dimensija
- Emocinis intelektas
- Pasitikėjimas savimi
- Iniciatyvumas
- Bendradarbiavimas
Fizinės raidos dimensija
- Sveika gyvensena
- Fizinis aktyvumas
- Smulkioji motorika
- Mokykla be sienų
Komunikavimo dimensija
- Dvikalbė aplinka
- Kalbėjimas ir klausymas
- Skaitymas
- Rašymas
Kultūrinė ir pilietinė dimensija
- Kūrybiškumas
- Kultūrinė kompetencija
- Pilietinis tapatumas ir pilietinė galia
- Atsakingumas
Kaip atrodo diena Eurekoje?
7:30 | Vaikų susitikimas Žaidžiame ir laukiame atvykstančių draugų |
8:30 | Pusryčiai Stalo etiketo ugdymas |
9:00 | Ryto pokalbis ir kūno bei proto mankšta Įžanga į dienos temą ir mindfulness pratimai |
9:15 | Pirmas ugdomasis blokas Savaitės tema, ugdomosios veiklos, Cambridge anglų kalba |
10:30 | Sveiki užkandžiai Stalo etiketo ugdymas |
10:50 | Antras ugdomasis blokas Savaitės tema, ugdomosios veiklos, Cambridge anglų kalba, mąstymo įpročiai, projektinė veikla |
12:05 | Pietūs ir lauko metas |
13:00 | Trečias ugdomasis blokas Savaitės tema, ugdomosios veiklos, Cambridge anglų kalba, mąstymo įpročiai, projektinė veikla |
14:15 | Metas pajudėti Atsipalaidavimo pratimai, joga, komandiniai žaidimai |
14:35 | Neformalus ugdymas ir projektinė veikla |
15:30 | Vakarienė Stalo etiketo ugdymas |
16:00 | Vakaro biblioteka ir dienos refleksija |
17:00 | Laisvas laikas Laisvas žaidimas lauke / Skaitymas / Konsultacijos |
Atradimais grįstas ugdymas
Atradimais grįstas ugdymas unikalus tuo, kad sistemingai sudaromos sąlygos vaikui kiekvieną dieną mokykloje pažinti kažką naujo: daiktą, reiškinį, gamtos objektą, emociją, šalį ar pan. Taip sukuriamas nuolatinį ir intriguojantį pasaulio tyrinėjimo procesą, kuris brandina mažamečio smalsumą, norą mokytis ir pažinti. Eurekoje atradimas grįstas ugdymas organizuojamas pagal septynių pakopų struktūrą, kuri suformuota remiantis ilgamete praktine patirtimi švietimo srityje ir šiuolaikinėmis mažamečių ugdymo tendencijomis.
Susidomi
1
Vaikams sukuriama intriga: ar žinote, kas pats didžiausias ir stipriausias miške?
Įvardija
2
Vaikams pristatomas ąžuolas, jo sudėtis, lapai, gilės. Užrašome pavadinimą ant lentos. Puiki proga pažinti raides!
Supranta
3
Analizuojama vaizdinė medžiaga: skaitoma knyga apie ąžuolą, rodoma mokslinis video turinys. Vaikai pamato, kaip iš mažyčio daigelio išauga didelis medis, supranta, kaip ir kodėl medžiai kvėpuoja, kam jam reikalingos šaknys, kodėl skiriasi medžių kamienų storiai.
Tyrinėja
4
Keliaujame į gamtą: apkabiname medį, bandome nuspėti jo amžių, tyrinėjame jo struktūrą, užuodžiame ir aptariame kvapų asociacijas. Parsinešę gilę į klasę, tyrinėjame jos žievės gabalėlį. Tėveliai nustebtų pamatę, kokių dalykų mes atradome!
Išsisaugoja
5
Metas kūrybai! Pasirinkta technika piešiame medį, o jo lapus nudažome įvairiomis spalvomis. Parengiame piešinių parodą klasėje, o spalvingus medžių lapus išsisaugojame knygos viduje, kuriuos panaudosime ateityje.
Įsijaučia
6
Laikas neįtikėtinam vaidmenų žaidimui! Klausydami miško garsų, įsivaizduojame, kad esame skirtingi medžiai bei miško gyventojai. Kuriame trumpo metro filmuką, kuriuo pasidaliname su Eurekos bendruomene. Taip pat organizuojame medžių sodinimo akciją, į kurią įtraukiama Eurekos šeimą bei mokyklos kaimynai!
Pristato
7
Apibendriname žinias, aptariame, ką sužinojome ir ką dar norėtumėme sužinoti ateityje. Vaikai pasidalina savo įspūdžiais apie ąžuolą bei kitus medžius. Aptarę savaitės metu sukauptas žinias, svajojame apie kitos savaitės nuotykius bei atradimus!
Dvikalbė aplinka
Eurekoje ugdymo turinys perteikiamas lietuviškai ir angliškai. Mažiausiai 20 % dienos ugdymo turinio perteikiama anglų kalba naudojant ,,panardinimo“ į kalbą metodiką. Nuo priešmokyklinės klasės Eurekoje vaikams prasideda ir anglų kalbos pamokos, kurios vyksta mažiausiai tris kartus per savaitę naudojant Cambridge vadovėlius bei pratybas. Pamokų metu vaikai mokosi taisyklingai rašyti ir tarti garsus, sprendžia galvosūkius, mokosi diskutuoti ir atlikti komandinius darbus anglų kalba, žaidžia įvairiausius anglų kalbos žodyną plečiančius žaidimus.
Visos dienos mokykla
Eureka veikia pagal tokį visos dienos mokyklos modelį, kuriuo sudaromos sąlygos vaikui tobulėti vienoje vietoje. Būdami mokykloje vaikai ne tik mokosi pagal Eurekos programą, bet taip pat turi laiko atsipalaiduoti, pasirinkti neformalų ugdymą, gauti individualias konsultacijas, bendrauti su draugais bei sveikai maitintis.
2024/2025 mokslo metais Eurekos vaikai išbandė šiuos neformalaus ugdymo būrelius: šachmatus, karate, futbolą, jogą, robotiką, gimnastiką, šokius, muziką, gamtininkų būrelį, plaukimo pamokas baseine, tapybą, keramiką, pilietiškumo būrelį „Tėvynės labui”. Atsižvelgiant į vaikų ir tėvelių lūkesčius neformalaus ugdymo veiklų sąrašas nuolatos pildomas.
Tvaraus mąstymo ugdymas
Eurekos aplinka, unikalios edukacinės priemonės ir profesionalūs mokytojai ugdo vaikus, kurie ne tik drąsiai tyrinėja pasaulį, bet ir supranta žmogaus ir gamtos draugystės svarbą. Tvarumo pagrindų mokomės per ryšį su gamta bei augmenija, antrinių žaliavų panaudojimą, projektines veiklas ir integruotą ugdymo turintį, kuris paremtas Jugtinių Tautų organizacijos (angl. United Nations) iškeltais 17 tvarumo tikslais (angl. Sustainable Development Goals).
Mokykla be sienų
Eurekoje vaikai ugdomi ne tik mokyklos aplinkoje, bet ir aktyviai keliaujant: organizuojamos kontekstinės išvykos, kurios skirtos pažinti, tyrinėti aplinką ir susieti ją su savaitės tema. Mokiniai aplanko įvairius gamtos objektus, muziejus, parodas, parkus, organizacijas. Išvykų metu jie ne tik klausosi, bet ir fotografuoja, filmuoja, bendradarbiauja ir renka medžiagą individualiems ar grupiniams projektams.
Bendruomeniškumas
Eurekoje mokytojai siekia sukurti bendruomeniškumo jausmą kiekvienam mokiniui. Profesionali pedagogų komanda planuoja mokymo turinį taip, kad vaikai ugdytų komandinio darbo įgūdžius, gebėjimą klausytis, girdėti aplinkinius ir padėti kitiems.
Bendruomenės jausmas, susitelkimas ir šiltas ryšys tarp šeimų, mokytojų ir administracijos yra labai svarbūs Eurekoje. Skatiname tėvus bendradarbiauti, aktyviai dalyvauti vaikų ugdyme, prisijungiant prie projektų, padedant vaikams ruoštis pristatymams ar šventėms.
Kūrybiškumo lavinimas
Eureka yra įsitikinusi, kad kiekvienas vaikas yra unikalus kūrėjas. Mokykla siekia atskleisti vaikų talentus – neapsiribojama vien akademiniais gebejimais, bet skatinama ir kūrybiškumo plėtrą per muzikos, dailės, šokio ir dizaino sintezę bei įvairių medžiagų, priemonių ir technologijų naudojimą. Eurekos komanda trykšta kūrybine energija ir užsidegimu, siekdama papildyti mokymo turinį naujais ir įdomiais kūrybiniais elementais, kurie įkvepia ir praturtina vaikų mokymosi patirtį.