fbpx

Valakampiuose oficialiai atidaryta pradinė mokykla Eureka

Per beveik metus trukusius remonto darbus ant Neries kranto esantys Vaidilutės g. 71 adresu pažymėti gyvenamieji namai pritaikyti pradinei mokyklai. Pirmadienį oficialaus atidarymo metu vilniečiai susipažino su dvikalbės mokyklos „Eureka” unikaliomis erdvėmis, tarp kurių: M.K.Čiurlionio salė, Hario Poterio biblioteka ir Volto Disnėjaus kino salė.

„Išsikėlėme tikslą – sukurti jaukią ir namų aplinką primenančią mokyklą, kurioje vaikas jaustųsi laimingas pamokų, poilsio ir žaidimų metu. Mokytojų ir menininkų komandos atidžiai dirbo prie kiekvienos erdvės išpuoselėjimo, didelį dėmesį skyrėme detalėms. Pavyzdžiui, bibliotekoje gali surasti žinomų personažų burtų lazdelių kolekciją, klasės šiltnamėlyje užauginti savo augalą, o sporto salėje užlipti į Everesto kalną”, – teigia nuo 2018 metų veikiančios mokyklos „Eureka“ vadovė Birutė Mačiulienė.

1400 kv.m. dydžio patalpose įrengta 11 klasių vaikams, kurių amžius nuo 1,5 iki 10 metų. Mokyklos pastatą juosia beveik hektaro dydžio kiemas, kuris suskirstytas specialiomis ugdymo, žaidimų ir polsio zonomis.

„Turėdami didelį žalią kiemą, kuris apsuptas upės ir miško, galime vaikams suteikti tikrą gamtos laboratoriją tyrinėjimams ir kūrybai. Mums tai ypač svarbu, nes mokykloje didelį dėmesį skiriame tvaraus mąstymo ugdymui. Kiemą zonavome pagal veiklas ir vaikų amžių. Pavyzdžiui, pačių mažiausių vaikų klasės turės net ir atskirus aptvertus kiemelius, kurie ypač naudingi mažylių adaptacijų metu“, – teigia B. Mačiulienė.

Mokyklos „Eureka“ išskirtinumas yra atradimais grįstas ugdymas (angl. Discovery Based Education) ir dvikalbė aplinka, kurioje vaikai mokosi lietuvių ir anglų kalbomis.

„Mokytojai taikydami atradimais grįsto ugdymo metodiką sudaro sąlygas vaikui kiekvieną dieną mokykloje pažinti kažką naujo: reiškinį, šalį, gamtos objektą, emociją, profesiją ar pan. Taip sukuriamas nuolatinis ir intriguojantis pasaulio tyrinėjimo procesas, kuris brandina vaiko smalsumą, norą pažinti ir mokytis visą gyvenimą“, – teigia B. Mačiulienė.

Mokykla „Eureka” įkurta 2018 metais. Keturis padalinius Vilniuje ir Kaune valdančios mokyklos savininkai yra dvi šeimos: Birutė ir Povilas Mačiuliai bei Laima ir Nerijus Pačėsos.