SUMANI TĖVYSTĖ: Stresas tėvystėje, darbe, namuose – kas tai ir kaip su juo tvarkytis?

Ankstyvojo ugdymo mokykla Eureka organizuoja praktinių seminarų ciklą “Sumani Tėvystė”, kuris skirtas mažamečius auginantiems tėvams.

Šio seminaro tema – Stresas tėvystėje, darbe, namuose – kas tai ir kaip su juo tvarkytis?

Kas yra stresas? Mokslinėje literatūroje jis apibrėžiamas kaip vidinė reakcija į įvykius ir aplinkybes, kurie susiję su pakitimais mūsų gyvenime.

Streso, kaip kasdieninio gyvenimo reiškinio, išvengti mums nepavyks. Gyvenimas be judėjimo, įtampos yra neįmanomas, o stresas natūrali viso to dalis. Jis gali būti patiriamas tiek tėvystėje, tiek darbe, tiek parduotuvėje. Šiuo periodu stebimas šventinio laikotarpio šurmulys taip pat yra įvardijamas, kaip vienas ryškesnių stresą keliančių aspektų. Pandeminiu periodu bendras streso ir nerimo lygis yra apskritai pakilęs, tad kaip su juo tvarkytis? Kaip atpažinti, kad patiriu stresą, o ne nerimą ar įtampą?

„Nepaisant to, kaip dažnai sakome bei girdime žodį “stresas”, dažnai nėra iki galo aišku, kas tai ir ką su juo daryti. O pažinti tai, su kuo susiduriame kasdien, visada naudinga ir gali atverti naujas galimybes“, – pastebi psichologė Evelina Jokubkienė ir kviečia į praktinį seminarą, kuriame plačiau papaskos apie stresą ir jo valdymo būdus.

Praktinį seminarą veda medicinos psichologė, kognityvinės elgesio psichoterapijos praktikė, mama Evelina Jokubkienė, kuri 6 metus buvo savanorė bei savanorių ruošimo ir kavalifikacijos kėlimo mokytoja emocinės paramos tarnyboje “Jaunimo linija”, dirbo vaikų reabilitacijos, sutrikimų diagnostikos bei gydymo, neformalaus ugdymo srityse.

Seminaras apims šias dalis:
➣ Nerimas, įtampa ir stresas – sinonimai?
➣ Kenksmingas stresas ir stresas, kurio sąmoningai siekiame;
➣ Kokiu būdu stresas veikia mūsų organizmą?
➣ Kaip situacija tampa mums kelianti stresą?
➣ Pagrindiniai būdai, kaip tvarkytis su stresu;
➣ Stresas tėvystėje;
➣ Klausimai / atsakymai (jeigu norite aptarti konkrečias praktines situacijas, pasitaikančias namuose, prašome jas aprašyti ir iš anksto atsiųsti el. paštu psichologas@eurekamokykla.lt).

Praktinė seminaro informacija:
➣ Būtina registracija: https://forms.gle/egmzpSAxmzfcCAuZ8
➣ Data: gruodžio 16 d. (ketvirtadienis)
➣ Laikas: 18:30 – 19:30 val.
➣ Vieta: Seminaras vyks nuotoliniu būdu ZOOM platformoje, registruotiems nariams atsiųsime prisijungimo nuorodą. Renginys bus įrašomas.
➣ Seminaro kaina šeimai – 15 Eur (Eurekos bendruomenės nariams seminaro mokestis nėra taikomas). Mokestį būtina pervesti iki seminaro dienos į UAB mokykla “Eureka” sąskaitą LT344010051005426837

Kontaktai pasiteirauti: +370 657 88815 / vilnius@eurekamokykla.lt