Ugdymas
Šeštadienio mokyklos veiklų metu vaikai atlieka įvairius praktinius eksperimentus, įgyvendina projektus, tyrinėja gamtą, žaidžia edukacinius žaidimus, užsiima kūrybinėmis veiklomis. Žaidimai lauke yra dar viena šeštadienio mokyklos dalis. Mokiniai mėgaujasi sportu, žaidimais ir pasivaikščiojimais gamtoje, skatindami bendradarbiavimą, fizinį aktyvumą ir ryšį su gamta. Šios patirtys padeda vaikams lavinti svarbius socialinius įgūdžius, kurti ilgalaikius ryšius bei tobulinti anglų kalbos žinias.
Tai holistinė asmenybės ugdymo koncepcija, įgyvendinama ir integruojama derinant keturias ugdomąsias dimensijas
Saturday English School yra puiki galimybė vaikams tobulėti, mokytis anglų kalbos bei kurti ryšius tarp bendraamžių. Netikėtumų kupini užsiėmimai vyksta šeštadieniais nuo 10:00 iki 13:00 valandos.
Sumanumo dimensija
- Pasaulio pažinimas
- Kritinis mąstymas ir problemų sprendimas
- Loginis mąstymas ir skaičiavimas
- Kūrybiškumas
Socialinio sąmoningumo dimensija
- Emocinis intelektas
- Pasitikėjimas savimi
- Iniciatyvumas
- Bendradarbiavimas
Fizinės raidos dimensija
- Sveika gyvensena
- Fizinis aktyvumas
- Smulkioji motorika
- Mokykla be sienų
Komunikavimo dimensija
- Dvikalbė aplinka
- Kalbėjimas ir klausymas
- Skaitymas
- Rašymas
Kultūrinė ir pilietinė dimensija
- Kūrybiškumas
- Kultūrinė kompetencija
- Pilietinis tapatumas ir pilietinė galia
- Atsakingumas
Kaip atrodo šeštadienis Eurekoje?
Šeštadienio mokykloje susitinkame 10:00 val. ir pradedame nepaprastą popietę kartu su mažaisiais atradėjais! Žaidžiame susipažinimo žaidimą, aptariame šeštadienio mokyklos temą, atliekame mankštą ir neriame į nepaprastai įdomius užsiėmimus! Atliekame eksperimentus, dalyvaujame kūrybiniuose užsiėmimuose.
Popiet skanaujame užkandžius ir skiriame laiko atsipalaidavimui bei žaidimams lauke. Esant blogam orui išnaudojame įvairias mokyklos vidaus erdves. 13:00 val. atsisveikiname ir kuriame planus kitiems susitikimams!
Atradimais grįstas ugdymas
Atradimais grįstas ugdymas skatina vaikų smalsumą ir norą mokytis, sudarant sąlygas kasdien tyrinėti naujus dalykus mokykloje ir už jos ribų. Eurekoje šis metodas organizuojamas pagal septynių pakopų struktūrą, remiantis ilgamete patirtimi ir šiuolaikinėmis ugdymo tendencijomis.
Pateikiame pavyzdį, kaip atradimais grįsto ugdymo struktūra atskleidžia ąžuolo augimo eigą:
Susidomi
1
Sukuriama intriga: ar žinote, kas pats didžiausias ir stipriausias miške?
Įvardija
2
Vaikams pristatomas ąžuolas, jo sudėtis, lapai, gilės. Užrašome pavadinimą ant lentos. Puiki proga pažinti raides!
Supranta
3
Analizuojama vaizdinė medžiaga: skaitoma knyga apie ąžuolą, rodoma mokslinis video turinys. Vaikai pamato, kaip iš mažyčio daigelio išauga didelis medis, supranta, kaip ir kodėl medžiai kvėpuoja, kam jam reikalingos šaknys, kodėl skiriasi medžių kamienų storiai.
Tyrinėja
4
Keliaujame į gamtą: apkabiname medį, bandome nuspėti jo amžių, tyrinėjame jo struktūrą, užuodžiame ir aptariame kvapų asociacijas. Parsinešę gilę į klasę, tyrinėjame jos žievės gabalėlį. Tėveliai nustebtų pamatę, kokių dalykų mes atradome!
Išsisaugoja
5
Metas kūrybai! Pasirinkta technika piešiame medį, o jo lapus nudažome įvairiomis spalvomis. Parengiame piešinių parodą klasėje, o spalvingus medžių lapus išsisaugojame knygos viduje, kuriuos panaudosime ateityje.
Įsijaučia
6
Laikas neįtikėtinam vaidmenų žaidimui! Klausydami miško garsų, įsivaizduojame, kad esame skirtingi medžiai bei miško gyventojai. Kuriame trumpo metro filmuką, kuriuo pasidaliname su Eurekos bendruomene. Taip pat organizuojame medžių sodinimo akciją, į kurią įtraukiama Eurekos šeimą bei mokyklos kaimynai!
Pristato
7
Apibendriname žinias, aptariame, ką sužinojome ir ką dar norėtumėme sužinoti ateityje. Vaikai pasidalina savo įspūdžiais apie ąžuolą bei kitus medžius. Aptarę savaitės metu sukauptas žinias, svajojame apie kitos savaitės nuotykius bei atradimus!
Mokymasis žaidžiant
Mes tikime, kad žaidimas – tai vaikų darbas, todėl Eurekoje vaikai didžiąją dienos dalį skiria mokymuisi žaidžiant. Žaidimas yra svarbus vaiko raidos elementas, padedantis formuotis socialiniams, loginio mąstymo ir bendravimo įgūdžiams, teigiamai veikiantis vaikų emocijas, užtikrinantis reikiamą fizinės veiklos lygį. Eurekoje integruojami laisvi, ugdomieji, komandinįai, naratyviniai žaidimų metodai.
Bendravimas anglų kalba
Kuo anksčiau vaikas pradeda mokytis naują kalbą, tuo greičiau ją išmoksta nepakenkiant gimtosios kalbos vystymuisi. Šeštadienio mokykloje visos veiklos vyksta anglų kalba. Vaikai mokosi naujos kalbos natūraliai socialinėse bei komunikacinėse situacijose, žaisdami, bendraudami, dalyvaudami edukacinėse veiklose.
Kūrybiškumo lavinimas
Eureka yra įsitikinusi, kad kiekvienas vaikas yra unikalus kūrėjas. Mokykla siekia atskleisti vaikų talentus – neapsiribojama vien akademiniais gebejimais, bet skatinama ir kūrybiškumo plėtrą per muzikos, dailės, šokio ir dizaino sintezę bei įvairių medžiagų, priemonių ir technologijų naudojimą. Eurekos komanda trykšta kūrybine energija ir užsidegimu, siekdama papildyti mokymo turinį naujais ir įdomiais kūrybiniais elementais, kurie įkvepia ir praturtina vaikų mokymosi patirtį.
Tvaraus mąstymo ugdymas
Eurekos aplinka, unikalios edukacinės priemonės ir profesionalūs mokytojai ugdo vaikus, kurie ne tik drąsiai tyrinėja pasaulį, bet ir supranta žmogaus ir gamtos draugystės svarbą. Tvarumo pagrindų mokomės per ryšį su gamta bei augmenija, antrinių žaliavų panaudojimą, projektines veiklas ir integruotą ugdymo turintį, kuris paremtas Jugtinių Tautų organizacijos (angl. United Nations) iškeltais 17 tvarumo tikslais (angl. Sustainable Development Goals).
Mokomės atsipalaiduoti
Eurekos komanda išsikėlė tikslą sukurti ugdymo aplinką, kurioje nėra streso. Vaikus kas dieną pasitinka jauki, raminanti namus primenanti aplinka. Daug laiko skiriame proto ir fizinei mankštai, naudojame mindfulness praktiką, be to vaikų emocinio intelekto ugdymas yra vienas iš prioritetų. Eureka pasižymi žaismingu ugdymu, kuris vaikams įdomus ir mažiau varginantis. Profesionalūs mokytojai dienos eigoje skiria dėmesį vaikų atsipalaidavimui ir poilsiui.