Ugdymas 

Pradinis ugdymas svarbus vaikystės raidos etapas, kurio metu formuojamas vaiko moralinių vertybių pagrindas, socialiniai bei bendravimo įgūdžiai. Eurekoje vaikai ne tik toliau mokosi skaityti, rašyti, skaičiuoti, bet tuo pačiu formuojami disciplinos bei mokymosi įpročiai. Pradinėse klasėse skatiname vaikus savarankiškumo, atsakomybės, puoselėjame domėjimąsi globaliais reiškiniais. Mes tikime, kad pradinėse klasėse yra be galo svarbu skirti dėmesį kritinio mąstymo ugdymui, siekiant užtikrinti vaiko sėkmę ateityje.

Tai holistinė asmenybės ugdymo koncepcija, įgyvendinama ir integruojama derinant penkias ugdomąsias dimensijas
wwww
+
Sumanumo dimensija
  • Pasaulio pažinimas
  • Kritinis mąstymas ir problemų sprendimas
  • Loginis mąstymas ir skaičiavimas
  • Kūrybiškumas
+
Socialinio sąmoningumo dimensija
  • Emocinis intelektas
  • Pasitikėjimas savimi
  • Iniciatyvumas
  • Bendradarbiavimas
+
Fizinės raidos dimensija
  • Sveika gyvensena
  • Fizinis aktyvumas
  • Smulkioji motorika
  • Mokykla be sienų
+
Komunikavimo dimensija
  • Dvikalbė aplinka
  • Kalbėjimas ir klausymas
  • Skaitymas
  • Rašymas
+
Kultūrinė ir pilietinė dimensija
  • Kūrybiškumas
  • Kultūrinė kompetencija
  • Pilietinis tapatumas ir pilietinė galia
  • Atsakingumas

Kaip atrodo diena Eurekoje?

7:30Vaikų susitikimas
Individuali veikla
8:30Pusryčiai
Stalo etiketo ugdymas
9:00Kūno ir proto mankšta
Joga, Mindfulness pratimai
9:30Ryto pokalbis
Įžanga į dienos temą
10:00Pirmas ugdomasis blokas
Savaitės tema, ugdomosios veiklos, Cambridge anglų kalba
11:30Sveiki užkandžiai
Stalo etiketo ugdymas
11:45Antras ugdomasis blokas
Savaitės tema, ugdomosios veiklos, Cambridge anglų kalba, mąstymo įpročiai, projektinė veikla.
13:15Pietūs
Stalo etiketo ugdymas
13:45Laisvas laikas lauke
Atsipalaidavimo pratimai, joga, komandiniai žaidimai
14:15Trečias ugdomasis blokas
Savaitės tema, ugdomosios veiklos, Cambridge anglų kalba, mąstymo įpročiai, projektinė veikla.
15:45Vakarienė
Stalo etiketo ugdymas
16:15Papildoma ugdomoji veikla
Neformalus ugdymas, projektinė veikla
17:15Laisvas laikas
Laisvas žaidimas lauke / Skaitymas / Konsultacijos

Atradimais grįstas ugdymas

Atradimais grįstas ugdymas unikalus tuo, kad sistemingai sudaromos sąlygos vaikui kiekvieną dieną mokykloje pažinti kažką naujo: daiktą, reiškinį, gamtos objektą, emociją, šalį ar pan. Taip sukuriamas nuolatinį ir intriguojantį pasaulio tyrinėjimo procesą, kuris brandina mažamečio smalsumą, norą mokytis ir pažinti. Eurekoje atradimas grįstas ugdymas organizuojamas pagal septynių pakopų struktūrą, kuri suformuota remiantis ilgamete praktine patirtimi švietimo srityje ir šiuolaikinėmis mažamečių ugdymo tendencijomis.

 Dvikalbė aplinka

Eurekoje ugdymo turinys perteikiamas lietuviškai ir angliškai. Mažiausiai 20 % dienos ugdymo turinio perteikiama anglų kalba naudojant ,,panardinimo“ į kalbą metodiką. Nuo priešmokyklinės klasės Eurekoje vaikams prasideda ir anglų kalbos pamokos, kurios vyksta mažiausiai tris kartus per savaitę naudojant Cambridge vadovėlius bei pratybas. Pamokų metu vaikai mokosi taisyklingai rašyti ir tarti garsus, sprendžia galvosūkius, mokosi diskutuoti ir atlikti komandinius darbus anglų kalba, žaidžia įvairiausius anglų kalbos žodyną plečiančius žaidimus.

Mokykla be streso

Eurekos komanda išsikėlė tikslą sukurti ugdymo aplinką, kurioje nėra streso. Vaikus kas dieną pasitinka jauki, raminanti namus primenanti aplinka. Daug laiko skiriame proto ir fizinei mankštai, naudojame mindfulness praktiką, be to vaikų emocinio intelekto ugdymas yra vienas iš prioritetų. Eureka pasižymi žaismingu ugdymu, kuris vaikams įdomus ir mažiau varginantis. Profesionalūs mokytojai dienos eigoje skiria dėmesį vaikų atsipalaidavimui ir poilsiui. Be to, vaikų nevarginame egzaminais ir namų darbais. Tėvelių taip pat.

Išminties semiamės gamtoje

Mokyklą supanti gamta suteikia neišsemiamas galimybes vaikų atradimams, kūrybiškumo lavinimui, kritinio mąstymo formavimui ir STEAM veikloms. Sąveika su natūralia aplinka leidžia vaikams mokytis atliekant eksperimentus ir tyrinėjimus. Gamtoje vaikai mąsto, smalsauja ir kelia hipotezes ‒ taip ugdomas vaikų sumanumas ir noras pažinti. Eurekos pradinėje mokykloje vaikai ne tik gilinasi į teorines žinias, tačiau ir patys prisiliečia prie sodininkavimo: mokyklos kieme įrengti šiltnamiai ir pakeltos lysvės. Klasės turi specialias užduotis ir projektines veiklas, kurios susijusios su įvairiausio tipo augalais. 

  Kūrybiškumo lavinimas

Eureka yra įsitikinusi, kad kiekvienas vaikas yra unikalus kūrėjas. Mokykla siekia atskleisti vaikų talentus – neapsiribojama vien akademiniais gebejimais, bet skatinama ir kūrybiškumo plėtrą per muzikos, dailės, šokio ir dizaino sintezę bei įvairių medžiagų, priemonių ir technologijų naudojimą. Eurekos komanda trykšta kūrybine energija ir užsidegimu, siekdama papildyti mokymo turinį naujais ir įdomiais kūrybiniais elementais, kurie įkvepia ir praturtina vaikų mokymosi patirtį.

429757631_720551640063316_6927030054515080502_n (1)

Informatika ir technologijos

Eurekoje vaikų skaitmeninius įgūdžius stipriname per įvairius galvosūkius, logines užduotis ir eksperimentus su skaičiais. Vaikus į mokymosi procesą įtraukiame naudojant šiuolaikines technologijas, kurios leidžia ne tik lavinti skaitmeninio raštingumo kompetenciją, bet leidžia mokytis adaptabilumo bei gebėjimo kūrybiškai pažvelgti į kilusius mokymosi iššūkius. Darbo komandoje metu įgyvendiname projektines veiklas, naudodamiesi inžineriniu mąstymo modeliu. Eurekoje mokymosi patirtį praturtina robotika, šachmatai ir LEGO užduotys, kurios skatina kūrybiškumą ir problemų sprendimo gebėjimus.

  Mąstymo ugdymas

Eureka mokykloje vaikų mąstymas ugdomas per mąstymo žemėlapių kūrimą, mąstymo įpročių analizavimą ir refleksyvių klausimų kėlimą. Šiandieniniame informacijos pertekliaus pasaulyje mąstymo žemėlapiai padeda vaikams sistemingai vertinti turimas žinias, įgyti naujų žinių ir dalintis informacija su draugais. Vaikai struktūruoja informaciją apie tai, ką jau žino tam tikra tema, ir nurodo, iš kur tą informaciją gavo. Kiekvienais metais mąstymo žemėlapių kūrimas tampa sudėtingesnis, o vaikai geba pasirinkti tinkamiausią žemėlapio struktūrą, kad susistemintų informaciją efektyviai. Šie mąstymo žemėlapių įgūdžiai pasitarnaus vaikams tolimesnėse klasėse ir studijose universitetuose, padėdami jiems geriau suprasti ir sisteminti informaciją.

Bendruomeniškumas

Eurekoje mokytojai siekia sukurti bendruomeniškumo jausmą kiekvienam mokiniui. Profesionali pedagogų komanda planuoja mokymo turinį taip, kad vaikai ugdytų komandinio darbo įgūdžius, gebėjimą klausytis, girdėti aplinkinius ir padėti kitiems.

Bendruomenės jausmas, susitelkimas ir šiltas ryšys tarp šeimų, mokytojų ir administracijos yra labai svarbūs Eurekoje. Skatiname tėvus bendradarbiauti, aktyviai dalyvauti vaikų ugdyme, prisijungiant prie projektų, padedant vaikams ruoštis pristatymams ar šventėms

Tvaraus mąstymo ugdymas

Pradinės mokyklos kūrėjai siekia tapti tvaraus mąstymo ugdymo pavyzdžiu Lietuvoje. Eureka mokykla išsiskiria tuo, kad vaikai nuo ankstyvosios vaikystės mokosi skaičiuoti anglies dioksido pėdsaką (angl. Carbon footprint), klasėse yra šiltnamiai, o mokymosi procesą praturtina įtraukianti aplinkosauginė projektinė veikla.

Integruotas ugdymo turinys grindžiamas Jungtinių Tautų organizacijos (angl. United Nations) iškeltais 17 tvarumo tikslais (angl. Sustainable Development Goals). Tvarumo mokoma per glaudų ryšį su gamta ir augalija, antrinių žaliavų naudojimą ir kitus kūrybingus metodus. Eurekos aplinka, unikalios mokymo priemonės ir profesionalūs mokytojai padeda vaikams drąsiai atrasti pasaulį, suvokiant žmogaus ir gamtos harmonijos svarbą.

  Mokykla be sienų

Eurekoje vaikai ugdomi ne tik mokyklos aplinkoje, bet ir aktyviai keliaujant: organizuojamos kontekstinės išvykos, kurios skirtos pažinti, tyrinėti aplinką ir susieti ją su savaitės tema. Mokiniai aplanko įvairius gamtos objektus, muziejus, parodas, parkus, organizacijas. Išvykų metu jie ne tik klausosi, bet ir fotografuoja, filmuoja, bendradarbiauja ir renka medžiagą individualiems ar grupiniams projektams.

Vaikų (įsi)vertinimas

Eurekoje mokiniai nėra vertinami standartizuotais pažymiais. Vietoje to, mokykloje taikoma kelių lygių vertinimo sistema. Vaikai su mokytoju aptaria savo dieną per kasdienės refleksijos sesijas, kur trumpai kalbasi apie tai, kas sekėsi, ką mėgo ir kokias sėkmes ar iššūkius patyrė. Mokiniai vertinami tris kartus per metus, įtraukiant visus ugdymo proceso dalyvius: vaiką, mokytoją ir tėvus. Rudenį ir gegužės pabaigoje mokytojas atlieka išsamų vaiko pažangos vertinimą ir pristato jį tėvams. Šis vertinimas grindžiamas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos gairėmis bei Eurekos ugdymo koncepcija. Žiemą Eurekoje vyksta dar vienas vaiko vertinimas (konferencija), kuriame dalyvauja mokytojas, mokinys ir tėvai. Per šį gyvą pokalbį vaikas reflektuoja apie praėjusį laikotarpį, identifikuoja pasiekimus ir nusprendžia ateities tikslus.

Platus neformalaus ugdymo pasirinkimas

Eurekos pradinėje mokykla vaikai gali rinktis jiems labiausiai patinkančius neformalaus ugdymo užsiėmimus, kuriuos veda savo srities profesionaliai. 2024/2025 mokslo metais vaikai išbandė: šachmatus, karate, futbolą, jogą, robotiką, gimnastiką, šokius, muziką, gamtininkų būrelį, plaukimo pamokas baseine, tapybą, keramiką, pilietiškumo būrelį „Tėvynės labui”. Atsižvelgiant į vaikų ir tėvelių lūkesčius neformalaus ugdymo veiklų sąrašas nuolatos pildomas.

 Visos dienos mokykla

Eureka veikia pagal tokį visos dienos mokyklos modelį, kuriuo sudaromos sąlygos vaikui tobulėti vienoje vietoje. Būdami mokykloje vaikai ne tik mokosi pagal Eurekos programą, bet taip pat turi laiko atsipalaiduoti, pasirinkti neformalų ugdymą, gauti individualias konsultacijas, bendrauti su draugais bei sveikai maitintis.

Kviečiame
 susipažinti!

Atvykite į Eureką ir įsitikinkite, jog esame nustabiausia vieta vaikams augti, tobulėti ir tyrinėti pasaulį.

 

Prenumeruokite
 Eurekos naujienlaiškį

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Scroll to Top