Aplinka

Ankstyvojo ugdymo mokykla Eureka

Ankstyvojo ugdymo mokykla Eureka savo veiklą vykdo Vilniuje ir Kaune. Vilniuje Eureka įsikūrusi pačioje miesto širdyje – Aludarių gatvėje, Tauro kalno papėdėje. Kaune veikia du Eurekos padaliniai: centro Eureka įsikūrusi naujamiesčio ir senamiesčio sandūroje esančioje J. Gruodžio gatvėje – tai tėveliams itin patogi vieta. Žaliakalnio Eureka įsikūrusi tarpukario modernizmo pastate žaliojoje miesto zonoje – Aukštaičių gatvėje. Vieta patogi aktyvioms veikloms bei pasaulio pažinimui.

Visi ankstyvojo ugdymo mokyklos pastatai – istoriniai. Architektų suprojektuotos ir įrengtos erdvės – pritaikytos mažo atradėjo poreikiams ir ugdymo veiklai. Vaikai turi ne tik modernias ugdymo patalpas, aktyvias veiklos erdves, bet ir uždarus, mažo vaiko poreikiams pritaikytus kiemus. O lauke Eurekos bendruomenė būti labai mėgsta!

Eurekos ugdymo programoje numatyta svarbi ugdymo ypatybė – tai mokykla be sienų. Dėl strategiškai patogių pastatų lokacijų ugdymo turinys perteikiamas ir įdomių kontekstinių išvykų Kaune ir Vilniuje metu. Pažinti pasaulį vaikams padeda ir artima bei įdomi kaimynystė. Aplink ankstyvojo ugdymo mokyklas 200 metrų spinduliu yra:

• Kauno centre: Laisvės alėja, Vilniaus gatvė, Istorinė LR Prezidentūra, muzikos mokyklos, muziejai, teatrai;
  • Kauno Žaliakalnyje kaimynystėje – Kauko laiptų fontanas, Ąžuolyno parkas, miesto centras.
  • Vilniaus Eurekoje – Lukiškių aikštė, Gedimino prospektas, Seimas, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, muziejai ir teatrai.